Հետաձգվել է Երեւանի պետական համալսարանի Հոգաբարձուների խորհրդի նիստը, որը պետք է տեղի ունենար մարտի 23-ին եւ որի ընթացքում պետք է ընտրվեր բուհի ռեկտորը։ Այս մասին հայտնել է Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գեւորգ Մուրադյանը։ Վերջինս ավելի վաղ մեզ հետ զրույցում նշել էր, որ նիստը հետաձգելու հարցը քննարկվում է, սպասում են ՀՀ կառավարության որոշմանը։
Ինչպես նշվել է հաղորդագրության մեջ, նիստի չեղարկումը պայմանավորված է ՀՀ տարածքում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշմամբ:
Հետագա զարգացումների վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Հիշեցնենք, որ օրերս ստեղծված իրավիճակի պատճառով հետաձգվել էր նաեւ մարտի 16-ին կայանալիք ԵՊՀ հոգաբարձուների հերթական նիստը, որի ընթացքում պետք է ընտրվեր համալսարանի Իջեւանի մասնաճյուղի տնօրենը։