Կամ գործադուլ, կամ աշխատանքից ազատման դիմում. կենդանաբանական այգու 86 աշխատակիցները քննարկում են հետագա անելիքները
Երեւանի կենդանաբանական այգու աշխատակիցները քննարկում են՝ կա՛մ գործադուլ անել, կա՛մ դադարեցնել այգում իրենց հետագա աշխատանքը: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հայտնեց Երեւանի կենդանաբանական այգու մարդկային ռեսուրսների կառավարիչ Ազնիվ Գրիգորյանը:
Երեւանի կենդանաբանական այգու բոլոր 86 աշխատակիցների բողոքն ի պաշտպանություն արդեն նախկին տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանի է: Նրանք համաձայն չեն Խաչատրյանի ազատման դիմումին եւ ուզում են  հեռանալ նրա հետ։
Ազնիվ Գրիգորյանը հայտնեց, որ այսօր՝ ժամը 16:00-ին, այգու բոլոր 86 աշխատակիցները ժողով են անելու, որպեսզի պլանավորեն իրենց հետագա անելիքները:
Կենդանաբանական այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը լիազորությունները դադարեցնելու որոշման մասին հայտարարել էր այսօր տեղի ունեցած դեպքից հետո, երբ թափառող շները հոշոտել էին մուֆլոններին: Երեկ էլ թափառող շների զոհ էին դարձել կենդանաբանական այգում պահվող կենգուրուները: