Այս պահի դրությամբ Հուրգադայում գտնվում է մոտ հարյուր ՀՀ քաղաքացի. ԱԳՆ-ն՝ Հուրգադա-Երևան չվերթի չեղարկման մասին
Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ին Հուրգադա-Երևան թիվ OTF 3703 չվերթի չեղարկման պատճառով այս պահի դրությամբ Հուրգադայում գտնվում է մոտ հարյուր ՀՀ քաղաքացի։
Ինչպես հայտնում են ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայությունից, դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է վերոհիշյալ քաղաքացիների, ինչպես նաև՝ փոխադրող ընկերության հետ և ձեռնարկում է բոլոր հնարավոր քայլերը խնդիրը կարգավորելու համար։
Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանության թեժ գիծն է՝ +20 120 705 0580:
Վերջին շրջանում լրատվամիջոցներով տեղեկություններ տարածվեցին, որ Երեւան-Հուրգադա, ինչպես նաեւ Երեւան-Շարմ Էլ Շեյխ մի քանի չվերթներ չեն իրականացվել եւ հետաձգվել են: