«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Արցախի մի շարք ուժային կառույցներում տեղափոխություններ են տեղի ունենալու: Արցախի մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Լեւոն Մնացականյանը նշանակվելու է Արցախի ոստիկանապետ:
Նրա փոխարեն արտակարգ իրավիճակների ծառայության տնօրեն է նշանակվելու Արցախի ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ Վլադիկ Խաչատրյանը:
Ըստ նույն աղբյուրների՝ ԱՀ դեռեւս գործող ոստիկանապետ Իգոր Գրիգորյանն էլ առաջիկայում կնշանակվի մինչեւ տարեվերջ Արցախում ստեղծվելիք Քննչական կոմիտեի ղեկավար:
«Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը ասաց. «Միակ հավաստի աղբյուրը, որը տարածում է նման տեղեկատվություն, դա նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունն է, որն այս պահի դրությամբ որեւէ նման տեղեկատվություն չի տարածել: Եթե լինի այդպիսի բան, մենք կտարածենք: Այս պահի դրությամբ այլ բան չեմ կարող ասել: Ընդհանրապես մենք երբեւիցե չենք թաքցնում այս կամ այն նշանակումները, կադրային տեղաշարժերը»: