Խնդիր չկա, թող ոստիկանությունում էլ վեթինգ իրականացնեն, մենք պատրաստ ենք, ինչպես կորոշվի։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ոստիկանությունում վեթինգ անցկացնելու անհրաժեշտություն չկա՞։
Լրագրողի դիտարկմանը, որ տարիներ շարունակ ոստիկանական բռնություններ, ճնշումներ են եղել քաղաքացիների հանդեպ, ընդհուպ՝ ոտք ջարդել, եւ դրանց նկարահանումները կան, Օսիպյանն ասաց, որ համակարծիք չէ, որ բռնություն է գործադրվել․
«Եւ եթե ոստիկանությունը պահի տակ բռնություն է գործադրել, էնպես չէ, որ պետք է տարիներ անց ինչ-որ վեթինգի ենթարկվեն, լինում է դեպք, լինում է ծառայողական քննություն, ու չի լինում դեպք, որ ծառայողական քննություն չլինի, ծառայողական կարգապահություն չիրականացվի»,-ասաց Օսիպյանը։
Ինչ վերաբերում է Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքից ազատ արձակած դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի՝ ոստիկանների ուղեկցությամբ շրջելուն եւ հարցին՝ արդյոք նրա կյանքին վտա՞նգ է սպառնում, ոստիկանապետն ասաց, որ նրանք են որոշողը՝ վտանգ սպառնում է, թե ոչ, դիմել են ոստիկանությանը, իրենք էլ պարտավոր են ապահովել անվտանգությունը։