Ազգային ժողովը ապրիլի 16-ին կքննարկի Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը․ թեկնածուն Գոռ Հովհաննիսյանն է
Խորհրդարանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկի ապրիլի 16-ին գումարվող Ազգային ժողովի հերթական նիստերի առաջին նիստում: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացավ Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ՍԴ անդամի պաշտոնում Ազգային ժողովին է ներկայացրել փաստաբան Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը, չնայած՝ ՍԴ դատավորի թեկնածության համար առաջադրվել էր նաեւ հայտնի փաստաբան Վահե Գրիգորյանն ու Մարտին Մանուկյանը։ Ըստ ամենայնի՝ իշխող մեծամասնությունը Գոռ Հովհաննիսյանի ընտրությունը կտապալի ճիշտ այնպես, ինչպես ժամանակին ՀՀԿ-ն տապալեց Վահե Գրիգորյանի ընտրությունը։
Մասնավորապես՝  ՍԴ դատավորի պաշտոնում Արմեն Սարգսյանի կողմից առաջադրված թեկնածու Վահե Գրիգորյանը նախորդ տարվա հոկտեմբերին չընտրվեց, ավելի կոնկրետ՝ ՀՀԿ խմբակցության արդեն նախկին պատգամավորները չընտրեցին Գրիգորյանին․ քվեարկությանը մասնակցեց ընդամենը 53 պատգամավոր։ Վահե Գրիգորյանի օգտին քվեարկել էր 30 պատգամավոր, մինչդեռ անհրաժեշտ էր 63 քվե։
Այս անգամ էլ, չնայած մասնագիտական շրջանակները միանշանակ պնդում են, որ Վահե Գրիգորյանը Հայաստանի լավագույն իրավաբաններից է եւ կարող է դատական համակարգում ակնհայտ դրական փոփոխություններ բերել, Արմեն Սարգսյանը այս անգամ որոշեց առաջադրել Գոռ Հովհաննիսյանը թեկնածությունը, եւ անգամ այն դեպքում, երբ դեռ նախորդ տարի մի շարք փաստաբաններ դիմել էին Արմեն Սարգսյանին՝ առաջարկելով ՍԴ դատավորի թափուր տեղի համար քննարկել հենց Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը։