Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական քառօրյա նստաշրջանը․ խորհրդարանում այսօր հյուր են Վարդանանց ասպետներ դպրոցի սաները
26/03/2019 schedule11:10
Ազգային ժողովում այսօր՝ մարտի 26-ին, մեկնարկել է հերթական քառօրյա նստաշրջանը։ Այսօրվա նիստից անմիջապես հետո ԱԺ նախագահի որոշմամբ գումարվելու է նաեւ արտահերթ նիստ, որի ժամանակ քննարկվելու են «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին եւ «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին հարցերը։
ԱԺ հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված են «Կրթության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցերը, Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության 2018 թվականի հունիսի 1-ի N 581-Ա որոշմամբ հավանության արժանացած` Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության ծրագրի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը եւ այլն։
Ի դեպ՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ «Ազգային ժողովի բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում ԱԺ են այցելել Վարդանանց ասպետներ թիվ 106 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները։