Սույն թվականի փետրվարի 4-ին, տեղական ժամանակով ժամը 05:24-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ ժամը 01:24-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.100 և արևելյան երկայնության 46.100աշխարհագրական կոորդինատներով (Արցախի Հանրապետության Քարվաճառ քաղաքից 6 կմ արևելք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 2.5 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Երկրաշարժը զգացվել է Քարվաճառ քաղաքում 3 բալ ուժգնությամբ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ երեկ՝ փետրվարի 3-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 08:30-ին Արցախի Հանրապետության Քարվաճառ քաղաքից 6 կմ արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 2.8 մագնիտուդով երկրաշարժ էր գրանցվել: