Երևանում և 7 մարզերում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6 ժամյա անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. հոկտեմբերի 24-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-14։00 Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Լվովյան փ. 21, 23 շենքերը, Թոթովենցի փ. 10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ 24 շենքը, հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,Ազատամարտիկների փ. 89 և Էրեբունի փ. 21 շենքերը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ 2-րդ հատվածի «Վեոն» ՍՊ ընկերությունը, Շտապ բուժօգնության կայանը, ՊՆ Զորամասը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Նարեկացի թաղ. 30, 35, 38, 40, 41, 43, 54 շենքերը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հալաբյան փ. 33, 35/2, 31/1, 37, 39, 35, 31, 27 շենքերը, Աբելյան փ. 5, 3, 7 շենքերը, Էստոնական փ. 6 շենքը, Օհանովի փ. 5, 7, 3, 1, 39 շենքերը, Շերամի փ. 41 44, 47, 49, 51 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Նորագյուղ թաղ. 51-354, 148-396, 166-396 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորագյուղ թաղ. 64-350, 87-346 սեփական տները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Էջմիածնի հին խճուղի 40-107 սեփական տները, Թաիրովի փ. 1-20, 5-47, 10-46 սեփական տները, Իսակովի պող. 3/1, 3/2 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիլիկիա թաղամաս մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վերֆելի փ. 13-32 սեփական տները, Սիսվանի փ. 1-64 սեփական տները, Լուսինյանց փ. 32, 34 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նուբարաշեն 11 փողոցի սեփական տները,
11։00-17։00 Մամիկոնյանց փ. 41, 41/1, 43, 45 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանոդրները, «Էլիտ Գրուպ» ՍՊ ընկերությունը, Վրացական փ. 21/1, 21/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շիրակի փ․ 7/1, 13, 15, 17, 31, 33, 35, 39, 39Ա շենքերը և 4-րդ նրբ․1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 շենքերը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արտաշիսյան փ․ 54, 56, 58, 62 շենքերը, Շարուրի փ․ 8, 10 12, 14, 16, 18, 20, 22 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 6 հիվանդանոցը, Բագրատունյաց փ․ 2-րդ նրբանցքի սեփական տները,
11։00–17։00 Նոր Կեսարիա, Գետաշեն, Բերքաշատ և շենավան գյուղերը,
10։30–16։00 Արտաշատ քաղաքի Աճառյան, Այվազովսկու, Կասյան փողոցները մասնակի,
10։00–14։00 Փոքր Վեդի գյուղը մասնակի,
10։30–15։00 Գնդևազ գյուղը մասնակի,
10։00–16։00 Հեր-Հեր և Արենի գյուղերը մասնակի,
11։00–15։00 Գլաձոր, Վերնաշեն գյուղերը, Եղեգնաձոր քաղաքի Մուրացան, Թամանցիների, Գևորգյան, Գլաձորյան, Մշեցու, Ավագյան, Բաղդասարյան, Մաշտոցի, Չարենցի, Սյունիքի, Այգեձորի, Պռոշյան և Առաքելյան փողոցները մասնակի, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00–16։00 Աբովյան քաղաքի 8-րդ միկրոշրջանը մասնակի, Ջրվեժի Ձորաղբյուր ամառանոցները մասնակի,
11։00-14։00 Արզնի 4-րդ թաղամասը, «Արզնի» թռչնաֆաբրիկան, «ԼՏԲ Միքայել» բենզալցակայանը, «Արարատ Լադա» ընկերությունը, «Մոսկվա Հոտել», «Ռ․ Խաչատրյան» «Բուխա» ընկերությունները, «Կարեն Պողոսյան», «Գազ-Գրուպ», «Պրոբիզնես», «Բիթեմ Ռիվեր», «Ռ․Թովմասյան», «Վարդանյան» ՍՊ ընկերությունները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Արեգունի, Դարանակ, Ծափաթաղ, Գեղամասար, Նորակերտ, Ավազան, Փոքր Մասրիկ գյուղերը, «Վեոն Արմենիա», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, «Թուֆենկյան» ռեստորանային համալիրը,
10։00-16։00 Աշոցքի տարածաշրւանի Արփենի գյուղի «Նոր գյուղը» մասնակի, Ամասաիայի տարածաշրջանի Ողջի գյուղը մասնակի,
11։00-17։00 Անիի տարածաշրջանի Մարալիկ քաղաքի Շահումյան, Կոլտնտեսականների, Ձերժինսկու, Երկաթուղայինների, Հաղթանակի, Երիտասարդական, Աբովյան, Մադաթյան փողոցները, Մարալիկի քաղաքապետարանը, «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ», «ԱԳԲԱ-Կրդեիտ Ագրիկոլ բանկ» ընկերությունները, թիվ 1, 2 դպրոցները,