Ռոբերտ Քոչարյանի որդու հայցը՝ ընդդեմ Արթուր Վանեցյանի դատարանը վարույթ է ընդունել
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը հոկտեմբերի 18-ին վարույթ է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի հայցն՝ ընդդեմ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի։ Այս մասին տեղեկացանք Դատական տեղեկատվական համակարգից: Հայցը վարույթ է ընդունել դատավոր Աիդա Դավթյանը:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին հայց էր ներկայացրել Վանեցյանի դեմ՝ պահանջելով զրպարտության դիմաց փոխհատուցում եւ հրապարակայնորեն հերքում:
Հիշեցնենք նաեւ, որ խոսքը վերաբերում է Արթուր Վանեցյանի այն հայտարարությանը, թե Ռոբերտ Քոչարյանը 6 միլիոն դոլար կաշառքով կարողացել է հյուրանոց գնել։ ԱԱԾ տնօրենն այդ մասին ասել էր իր եւ ՀՔԾ պետի սկանդալային հեռախոսազրույցի հրապարակմանը հաջորդած ասուլիսի ընթացքում: Դրանից հետո լրագրողների հետ զրույցում Վանեցյանը նշել էր, որ ԱԱԾ տնօրեն եղած ժամանակ մեկ անգամ է եղել, որ խոսել է ոչ թե փաստերով, այլ էմոցիոնալ։ Նշելով, որ խոսքը վերաբերվում է «Կոնգրես» հյուրանոցի հետ կապված հայտարարությանը: