ՀՀ Ազգային ժողովը կառավարության առաջարկությամբ այսօր գումարել է արտահերթ նիստ: Նիստի օրակարգում է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Կառավարությունն առաջարկում է այս նախագիծն ընդունել 24 ժամյա ռեժիմով: Ստացվում է, որ նախագծի 2-րդ ընթերցումը սկսվելու է 18:30-ին: Սակայն ԱԺ-ն քվեարկությամբ դեռ չի հաստատել այս ռեժիմը, քանի որ պատգամավորներն առաջարկում են 72 ժամյա ռեժիմ: Այս քվեարկությունից առաջ «Ծառուկյան» խմբակցությունը 20 րոպե ընդմիջում վերցրեց:
Այստեղ ուշագրավն այն է, որ նիստին մասնակցում է 53 պատգամավոր, բայց ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններն ընդունելու համար անհրաժեշտ է 63 պատգամավորի կողմ քվե, քանի որ սա համարվում է Սահմանադրական օրենք:
Ի դեպ, նիստն անցնում է լարված, ՀՀԿ-ականները դեմ են արտահայտվում, որ նման պայմաններում փոփոխություններ ընդունվեն: