Վարչապետը հրաժարական կտա վաղը՝ ժամը 11-ին կայանալիք կառավարության արտահերթ նիստում
Հոկտեմբերի 16-ին տեղի է ունենալու ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստը: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարության պաշտոնական կայքում արտահերթ նիստի օրակարգ առայժմ չկա: Հավանական է, որ արտահերթ նիստը հրավիրվում է միայն այն պատճառով, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա վարչապետի պաշտոնից: Սա այս պահի միակ տարբերակն է, որով հնարավոր կլինի լուծարել 6-րդ գումարման Ազգային ժողովը եւ գնալ արտահերթ ընտրությունների:
Այսօր, ՀԺ-ի հարցին պատասխանելով, ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը տեղեկացրեց, որ արտահերթ ընտրությունների գնալու սցենարային փոփոխություն չի եղել: