ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Կառավարության նիստում անդրադարձավ ծառայողական մեքենաների թվի կրճատմանը: «Պետք է հասկանանք, թե ծառայողական մեքենաների պահպանման համար ինչ ծախս է պետք: Ժամանակակից աշխարհում կան այլ մեխանիզմներ՝ խնդրի լուծման համար, օրինակ, մասնավոր ընկերություններից որոշակի ծառայություններ ստանալ»,- ասաց նա:
ՀՀ փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը նկատեց, որ հանրությանն էլ է հուզում այդ հարցը՝ նշելով, որ պետական ապարատում ծառայողական մեքենաների գերկուտակում կա: Նա նաեւ հավելեց, որ առաջին փոխվարչապետի` իր գրասենյակին հատկացված հինգ մեքենայից երեքից իրենք հրաժարվել են, փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակին հատկացված չորս մեքենայից երկուսից էլ հրաժարվել է Ավինյանը:
«Առաջարկում եմ նախարարներին էլ վերանայել ծառայողական մեքենաների թիվը»,- հանձնարարեց Փաշինյանը:
Կրթության եւ գիտության նախարարը նշեց, որ պետք է փոխվարչապետն ուշադրություն դարձնի գործուղումների հարցին, քանի որ դրանք երբեմն տուրիստական շրջագայությունների են վերածվում: ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանն էլ ասաց՝ քանի որ այս հարցը վերաբերում է բոլոր նախարարներին, միասնական որոշում պիտի կայացվի. կառավարության մյուս անդամները համաձայնեցին: