Վաղը Ն. Փաշինյանի ղեկավարմամբ կառավարության նիստը լինելու է դռնբաց, օրակարգում 13 հարց է
Վաղը՝ մայիսի 11-ին, լինելու է ՀՀ կառավարության առաջին նիստը, որը ղեկավարելու է նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նիստի օրակարգում ներառված է 14 հարց, որից մեկը հանվել է:
Օրակարգում ՀՀ բյուջեում, կառավարության որոշումներում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու, ԿԳ նախարարությանը միջոցներ տրամադրելու, «Ռազմատեխնիկական գիտահետազոտական ինստիտուտ» ստեղծելու, պետական գույք մասնավորեցնելու, անհատույց օգտագործման իրավունքով տարածք հանձնելու եւ մի շարք օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցեր են: