Վրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսայի նախկին նահանգապետ եւ ուկրաինական ընդդիմադիր «Նոր ուժերի շարժում» կուսակցության առաջնորդ Միխայիլ Սահակաշվիլին, ում խուզարկելու են եկել ուկրաինական ուժայինները, դեկտեմբերի 5-ին փակվել է Կիեւում, ութ հարկանի շենքի տանիքում եւ սպառնացել իրեն ցած նետել այնտեղից:
Այս մասին հայտնում է ուկրաինական առաջին ալիքը, որի թղթակիցն աշխատում է դեպքի վայրում: Սահակաշվիլիի կողմնակից Դավիթ Սակվարելիձեն հայտնել է, որ անհայտ անձիք փորձում են ջարդել Սահակաշվիլիի բնակարանի դուռը:
«Այժմ Սահակաշվիլին գտնվում է շենքի տանիքում եւ բանակցում ենթադրյալ իրավապահների հետ: Լսվում են ձայներ: Սահակաշվիլին հայտարարում է, որ եթե իրեն մոտ գան, ապա կթռնի տանիքից: Տան մոտ են փրկարարները եւ բժիշկները: Նրա կողմնակիցներից մեկին հոսպիտալացրել են թեւի հնարավոր կոտրվածքով»,- հայտնում է հեռուստալիքը՝ հավելելով, որ Սահակաշիլիին իրականում փորձում են բերման ենթարկել:
Հիշեցնենք, որ արդեն տեւական ժամանակ է Սահակաշվիլին Կիեւում բողոքի ցույցեր է կազմակերպում ընդդեմ երկրի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի: