Քնապարկեր կբերե՞ք դրսում գիշերողների համար. ուսանողները նստացույց են սկսել ԵՊՀ-ի մոտ
Դասադուլ անող ուսանողները պատրաստվում են նստացույց անել՝ այս գիշերը ԵՊՀ-ի դիմաց անցկացնելով: Այս մասին տեղեկանում ենք դասադուլի նախաձեռնության անդամներից մեկի՝ Վահան Կոստանյանի ֆեյսբուքյան էջից: Այս պահին ուսանողները ԵՊՀ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի մասնաշենքի մոտ են:
«Քնապարկեր կբերե՞ք դրսում գիշերողներին»,- մասնավորապես իր ֆեյսբուքի էջում մի քանի րոպե առաջ գրել է Վահան Կոստանյանը:
Այսօր արդեն 6-րդ օրն է, ինչ ուսանողները դասադուլ են անում: Նրանք դեմ են ակադեմիական տարկետման վերացմանը: Նրանցից մի քանիսն այսօր առավոտից փակվել են ԵՊՀ լսարաններից մեկում եւ հացադուլ հայտարարել: Ուսանողների թեժ պայքարին զուգահեռ այսօր ԱԺ-ում տեղի ունեցավ «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի 2-րդ ընթերցումը: Այն վաղն առավոտյան կդրվի քվերակության եւ չի բացառվում, որ օրինագծին դեմ քվեարկի միայն «Ելք» խմբակցությունը: