Կարեն Կարապետյանի եւ ուսանողների հանդիպմանը ներկա են Վիգեն Սարգսյանն ու Լեւոն Մկրտչյանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ դասադուլ անցկացնող ուսանողների հետ հանդիպմանը մասնակցում են նաեւ կրթությանեւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանն ու պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Այս մասին ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Արամ Արարատյանը:
«Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է բողոքի ցույց անցկացնող ուսանողների ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը մասնակցում են նաեւ պաշտպանության եւ կրթության ու գիտության նախարարները»,- գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակը:
Դասադուլ անցկացնող ուսանողներն արդեն երեք օր է իրենց դժգոհությունն են հայտնում տարկետումը վերացնող օրենքի դեմ: Ուսանողներն այսօր կառավարության դիմաց էին հավաքվել եւ պահանջում էին վարչապետից կարծիք հայտնել ՊՆ-ի հեղինակած օրենքի վերաբերյալ: Կառավարության ղեկավարը նրանց հրավիրեց քննարկման: Հինգ հոգուց բաղկացած խումբն այժմ կառավարությունում է, իսկ քննարկումը դեռ չի ավարտվել: