Լեհ ֆուտբոլասերների տոնական տրամադրությունը, հայերի փշրված երազանքները (ֆոտոշարք)
Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Լեհաստան խաղի ժամանակ Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում տարբեր տրամադրություններ էին: Մի կողմից լեհ ֆուտբոլասերները տոնում էին հաղթանակը, որը նրանց եւս մեկ քայլ մոտեցրեց աշխարհի 2018 թ. առաջնությանը, մյուս կողմից հայերն ականատես էին լինում իրենց թիմի հերթական խոշոր հաշվով պարտությանը:
Երեկ՝ հոկտեմբերի 5-ին, Հայաստանը 6:1 հաշվով զիջեց Լեհաստանին: Թիմը 6 միավորով ընթանում է E խմբի նախավերջին՝ 5-րդ տեղում: Գերազանցում է միայն առաջիկա մրցակցին՝ Ղազախստանին, որն ունի 2 միավոր: Խմբի առաջատարը Լեհաստանն է 22 միավորով: 2-րդ տեղում Դանիան է (19):