14-ամյա տղան ընկել է տրակտորի անիվի տակ ու մահացել
Երեկ՝ սեպտեմբերի 21-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզի Ուռուտ գյուղում։ Ժամը 14։05-ի սահմաններում արդեն մահացած վիճակում Ստեփանավանի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել  նույն գուղի բնակիչ, 2003թ-ին ծնված  Վահագն Սարգսյանը: Ոստիկանները պարզել են, որ տղան նույն օրը, ժամը 13։30-ի սահմաններում ընկել է «T-40» մակնիշի առանց համարանիշի տրակտորի անիվի տակ ու մահացել:
Տրակտորը վարել է Ուռուտ գյուղի բնակիչ, 14-ամյա Սամվել Վարդանյանը: Մահացած տղան դեպքի պահին կանգնած է եղել տրակտորի աստիճանի վրա ու ընթացքի ժամանակ ընկել է անիվի տակ:
Մահացած տղան  Ստեփանավանի գյուղատնտեսական քոլեջի 1-ին կուրսի ուսանող էր, իսկ տրակտորը վարած Ս. Վարդանյանը՝ Ստեփանավանի թիվ 2 դպրոցի 9-րդ դասարանի աշակերտ։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր.օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով։ Armtimes.com-ի հետ հեռախոսզրույցում Ուռուտի գյուղապետ Սերգո Ջուլհակյանը հրաժարվեց որևէ տեղեկություն հայտնել դեպքի առթիվ, ասելով, որ մահացածն իր հարևանի երեխան է ու ինքը ի վիճակի չէ խոսել: