ՊՆ-ն խզել է պահածո մատակարարողի հետ կնքված պայմանագիրն ու պահանջել է 3.5 միլիոն դրամ
Armtimes.com-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը սեպտեմբերի 5-ին միակողմանի խզել է «ՏԻՍԱ» փակ բաժնետիրական ընկերության հետ կնքած պայմանագիրը: Այս ընկերությունը պետք է պաշտպանության նախարարությանը մատակարարեր պահածոյացված պոմիդոր: Պայմանագիրը խզելը ՊՆ-ն պատճառաբանել է հետեւյալ կերպ. «ՏԻՍԱ» ՓԲԸ-ին առաջարկվել է գնման պայմանագրին կից ստորագրել նաեւ համաձայնագիր, սակայն ընկերությունը հրաժարվել է:
Այս հանգամանքը հաշվի առնելով՝ ՊՆ-ն որոշել է միակողմանի խզել պայմանագիրն ու «ՏԻՍԱ» ՓԲԸ-ն տեղեկացրել է, որ վերջինս պարտավոր է ՊՆ-ին վճարել 3.5 միլիոն դրամ գումար որպես պայմանագրի կատարման ապահովում»:
Ավելի վաղ գրել էինք, որ ՊՆ-ն հրաժարվել էր պայմանագիր կնքել 4 անգամ էժան թելեր առաջարկող ընկերության հետ: Այդ դեպքում եւս լրացուցիչ համաձայնագիր էր ստորագրվել, որտեղ ՊՆ-ն գին էր գցել: Չի բացառվում, որ նույնը տեղի ունեցած լինի «ՏԻՍԱ» ՓԲԸ-ի հետ: