Հուլիսի 11-ին Գյումրի քաղաքի Շահումյան փողոցի բնակիչներ 23-ամյա Արփինե Մանուկյանին և 30-ամյա Մելսիկ Ղազարյանին մահացու վրաերթի ենթարկելու գործի շրջանակներում ձերբակալվել է Գյումրի քաղաքի բնակիչ Ալբերտ Խանոյանը: Այս մասին armtimes.com-ին տեղեկացրեցին ՀՀ դատախազությունից:
Ալբերտ Խանոյանը 20 տարեկան է, Գյումրի քաղաքի Տրդատ ճարտարապետի փողոցի բնակիչ: Նախկինում դատվածություն չի ունեցել:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 11-ին՝ ժամը 21:30-ին, ՃՏՊ էր տեղի ունեցել Գյումրի քաղաքի Վազգեն Սարգսյան փողոցում: Օպել մակնիշի 15 xx 550 պետհամարանիշերով ավտոմեքենան վրաերթի է ենթարկել Գյումրի քաղաքի բնակիչներ, 1994 թվականին ծնված Արփինե Մանուկյանին եւ 1984 թվականին ծնված Մելսիկ Ղազարյանին: Վերջինս տեղում մահացել էր, իսկ Արփինե Մանուկյանի մոտ ախտորոշվել էր բազմակի կոտրվածքներ, նա մահացել էր հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում: Նելսիկն ու Արփինեն վերջերս էին ամուսնացել, սպասում էին իրենց առաջնեկին: