Ադրբեջանի կոդով զանգ եկավ, ասացին՝ տղաս էնտեղ է. զինվորի հայր
Անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատները շարունակում են շրջափակման մեջ պահել նախարարության շենքը:
Զինծառայողներից մեկի հայրը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ իրենց զինվորից հոկտեմբերի 14-ից հետո լուր չունեն, չգիտեն՝ գերի է, թե ոչ. «Գնամ տուն՝ ի՞նչ անեմ: Իմ միակ տղան էր, 18 տարեկան: Մեկ ամիս ու կես էր, ինչ ծառայում էր, ու իրեն դիրքեր են հանել»:
Զինվորի հոր խոսքով՝ Ադրբեջանից իրեն զանգ է եկել. «Ադրբեջանի կոդով զանգ եկավ, ասացին՝ տղաս էնտեղ է: Նույն համարը 5 օր առաջ կապ է հաստատել այն տղաների հետ, որոնք իմ տղայի հետ անհետացել էին»: Զինվորի հայրը նշեց, որ զանգից հետո դիմել է ԱԱԾ: