2022 թվականի հունվարից սկսած՝ մինչեւ 2025 թվականը էականորեն փոխվելու են գիտական ոլորտի աշխատավարձերը. Ավինյան
08/04/2021 schedule12:20
Գիտության կոմիտեն աստիճանական՝ բազային աշխատավարձի վերանայման նախագիծ է մշակում, որով 2022 թվականի հունվարից սկսած՝ մինչեւ 2025 թվականը էականորեն փոխվելու են գիտական ոլորտի աշխատավարձերը։ ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում այս մասին հայտարարեց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Ասպիրանտից մինչեւ ինստիտուտի ղեկավար՝ բոլոր մակարդակներում վերանայվելու են աշխատավարձերը»,- ասաց Ավինյանը՝ հավելելով, որ դա կարեւոր է՝ գիտությունը երիտասարդության համար գրավիչ դարձնելու համար։
Նրա խոսքով՝ երիտասարդները գնալու են դեպի գիտություն ու հնարավորություն են ունենալու գիտությամբ զբաղվելով ապրել, արարել ու այլ որեւէ բանի մասին չմտածել, չփորձել այլընտրանքային աշխատանքներ գտնել: