«Թուրքեր». վիճաբանություն Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստին
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, ընթանում է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:
Նիստի ժամանակ վիճաբանություն տեղի ունեցավ Մարտի 1-ի գործով տուժողի եւ պաշտպանական կողմի միջեւ: Մասնավորապես Մարտի 1-ի գործով տուժող Սուրեն Գևորգյանը, դիմելով դատարանին, ասաց, որ վատ է զգում և խնդրեց դուրս գալ դատական նիստերի դահլիճից: Դուրս գալիս Գևորգյանը Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալներին «թուրքեր» անվանեց, ինչից հետո իրավիճակը լարվեց:
«Թուրքը դու ես»,- արձագանքելով տուժողին՝ ասացին պաշտպանները:
Ամբաստանյալ Արմեն Գեւորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը դատավորից հետաքրքրվեց, թե ինչո՞ւ նկատողություն չի արվում, Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանն էլ դատավորին խնդրեց դատական սանկցիա կիրառել:
«Հանդարտվեք, դատավարության մասնակիցներ, հակառակ դեպքում ընդմիջում է հայտարարվելու, և դատական նիստը չի շարունակվելու»,- ի պատասխան՝ ասաց դատավոր Աննա Դանիբեկյանը: