Ռուսաստանաբնակ միլիոնատեր Բաղդասարովը մահացել է մետրոյի ռելսերին. ենթադրվում է՝ ինքնասպան է եղել
Մոսկովյան մետրոյի ռելսերին մահացել է ռուսաստանաբնակ միլիոնատեր, «Ալսիկո» ընկերության հիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վալերի Բաղդասարովը: Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, դեպքը տեղի է ունեցել դեռևս մարտի 21-ին, բայց մահացածի ինքնությունը պարզվել է միայն հիմա:
Պատահարը տեղի է ունեցել մետրոյի «Դմիտրովսկայա» կայարանում. մետրոյի գնացքը հատել է գործարարի գլուխը՝ չհասցնելով արգելակել։ Հրապարակումների համաձայն՝ գնացքավարը նկատել է ռելսերի վրա հայտնված տղամարդուն, անմիջապես էլ արգելակել, բայց քանի որ գնացքի արագությունը չափազանց մեծ է եղել, տղամարդը ողջ մնալու շանսեր չի ունեցել: Ահազանգով ժամանած արտակարգ ծառայությունների աշխատակիցները մտել են գնացքի տակ ու դուրս բերել մարմինը:
Բաղդասարովի մոտ երկտող է եղել, ինչի հիման վրա ենթադրվում է, որ տեղի ունեցածն ինքնասպանություն է: Երկտողի բովանդակությունը, սակայն, իրավապահները չեն հրապարակում:
Պատահարի օրը՝ մարտի 21-ին, դադարեցվել է մետրոյի երթևեկությունը Սավյոլովսկայա կայարանից մինչև Վլադիկինո:
Նշենք, որ Բաղդասարովի ստեղծած «Ալսիկո» ընկերությունը զբաղվում է արտադրական ցիկլով՝ թողարկելով բույսերի պաշտպանության միջոցներ եւ ցեոլիտից արտադրանք: