«Իմ քայլ»-ի պատգամավորն առաջարկում է բարձրացնել ոստիկանների աշխատավարձը
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն այսօր փոխոստիկանապետից հետաքրքրվեց, թե ոստիկանների աշխատավարձի, աշխատանքի պայմանների վերանայման ծրագիր ոստիկանությունն ունի՞ թե՞ ոչ:
«Կարծում եմ՝ պետք է օգտագործել բոլոր հնարավոր միջոցները՝ նրանց աշխատավարձը բարձրացնելու համար: Որոշ տեղերում էլ, օրինակ՝ Սյունիքի մարզում, պետք է գործակից սահմանվի, և մարզի ոստիկանության ու ընդհանրապես ուժայինների աշխատողները գործակցով վարձատրվեն զգալիորեն ավելի, քան՝ Երևանում, որը մոտիվացիա կլինի»,- նշեց պատգամավորը:
Փոխոստիկանապետը նշեց, որ փորձ է կատարվում հավելավճարների միջոցով լրացնել բացը. «Բնականաբար, դա ամբողջապես չի կարող լինել, քանի որ մեր բյուջեի մոտ 92 տոկոսը նախատեսված է սոցիալական խնդիրների ապահովման համար»:
Անդրադառնալով Սյունիքի մարզի հետ կապված պատգամավորի առաջարկին՝ Արա Ֆիդանյանն ասաց, որ համամիտ է Խաչատրյանի հետ. «Այս պահին ունենք որոշակի կարգավորումներ և ոչ միայն Սյունիքում»: