Արմեն Գևորգյանը COVID-19-ի թեստ է հանձնել. Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը կրկին հետաձգվեց
Այսօր Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատարանի Շենգավիթի նստավայրում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, կրկին հետաձգվեց Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը:
Ամբաստանյալներից Արմեն Գեւորգյանը վատառողջ էր, վերջինս ներկա չէր դատական նիստին: Գեւորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը նշեց, որ երեկ Գրիգորյանի ջերմությունը բարձրացել է, եւ այսօր առավոտյան նա կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, որի պատասխանը կլինի մի քանի ժամ հետո։
Այս պայմաններում Գեւորգյանի պաշտպանը միջնորդեց նիստը հետաձգել: Դատավոր Աննա Դանիբեկյանն էլ նշեց, որ ամբաստանյալի բացակայության դեպքում գործի քննությունը չի կարող շարունակվել: Ուստի նիստը հետաձգվեց եւ նշանակվեց մարտի 9-ին՝ ժամը՝ 13:00-ին: