Փետրվարի 15-ից Ծարավ Աղբյուր փողոցից գործելու է նոր երթուղի՝ նոր կոմպակտ ավտոբուսներով. քաղաքապետ
Փետրվարի 15-ից Ծարավ Աղբյուր փողոցից (Ավան) գործելու է նոր երթուղի՝ նոր կոմպակտ ավտոբուսներով: Այս մասին այսօր Երեւանի ավագանու արտահերթ նիստին հայտարարեց Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Ավտոբուսների 10 տոկոսը պահում ենք պահեստային, որովհետեւ վթարներ են լինում, խնդիրներ են լինում։ Որոշներն էլ պահում ենք, որովհետեւ գծերը դուրս են գալիս, եւ պետք է համալրել այդ գծերը։ Այդ գծերը համալրում ենք «Հայգեր» ավտոբուսներով: Նաեւ 100 ավտոբուսները, որ գալիս են, 10 օրը մեկ մի գիծ բացվելու է նոր ավտոբուսներով»,- ասաց նա։
Մարությանը նաեւ նկատեց՝ պատերազմի օրերին Երեւանի տրանսպորտն ապահովող ավտոբուսները օգտագործվել են նաեւ այլ նպատակներով, որի հետեւանքով որոշները վնասվել են։ Կառավարությունից պետք է գումար հատկացնեն այդ ավտոբուսների վերանորոգման համար: