Բաքու է վերադարձել մեկ ռազմագերի. գեներալ Ռուստամ Մուրադովի հայտարարությունը (տեսանյութ)
Այսօր Հայաստանը Բաքվին է հանձնել մեկ գերի, իսկ Հայաստան են վերադարձել 5-ը:  Գերիների հերթական փոխանակումն իրականացվել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթների կիրառմամբ:
«Ռուսաստանի ռազմատիեզերական ուժերի ինքնաթիռով մեկ գերին տեղափոխվել է Բաքու, հինգ մարդ հետ է վերադարձվել Երեւան»,-հայտարարել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը:
Ըստ Մուրադովի, ռուս խաղաղապահները հետագայում ևս կշարունակեն նպաստել եռակողմ համաձայնագրի անշեղորեն կատարմանը:
Հիշեցնենք, Հայաստանը ևս մեկ գերի էր վերադարձրել հունվարի 28-ին: Ավելի վաղ, 2020 թվականի դեկտեմբերի 14-ին Բաքվին էին վերադարձվել Հայաստանում պահվող ադրբեջանցի դիվերսանտներ Դիլհամ Ասկերովը եւ Շահբազ Գուլիեւը: