ՀՀ վարչապետը հանդիպել է Ղրղզստանի նորանշանակ վարչապետ Ուլուկբեկ Մարիպովի հետ
Աշխատանքային այցով Ղազախստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 5-ի առավոտյան հանդիպել է Ղրղզստանի նորանշանակ վարչապետ Ուլուկբեկ Մարիպովի հետ:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը՝ հավելելով, որ զրուցակիցներն ընդգծել են երկու երկրների միջեւ քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը եւ վերահաստատել երկկողմ ու բազմակողմ ձևաչափերով փոխհարաբերությունները խորացնելու պատրաստակամությունը:
Այսօր Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում սպասվում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը և «Almaty Digital Forum 2021» միջազգային թվային համաժողովը: ՀՀ վարչապետը Ղազախստան է ժամանել երեկ երեկոյան: