Սիրիացի վարձկանները պետք է լքեն Լեռնային Ղարաբաղը․ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար
Սիրիացի վարձկանները պետք է լքեն Լեռնային Ղարաբաղը։ Ինչպես հատնում է РИА Новости-ն, այս մասին հայտարարել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ)  գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
Զասը նշել է, որ նրանց գործունեությունը ՀԱՊԿ անդամ երկրների սահմանների մոտ ռիսկեր է պարունակում ՀԱՊԿ համար:
«Մենք տեղեկություններ ունենք ԼՂ հակամարտության գոտում Սիրիայից վարձկանների ներկայության ու գործողությունների մասին»,- ասել է Զասը:
Նա նաեւ ավելացրել է, որ յուրաքանչյուր սիրիացի վարձկան, զինյալ պետք է լքի այդ տարածքը, դադարեցնի իր գործունեությունը, քանի որ զինյալների խմբերի, ջոկատների, ապօրինի զինված միավորների ստեղծումն ՀԱՊԿ անդամ երկրների սահմանների մերձակայքում հստակ ռիսկեր են պարունակում մեր հավաքական անվտանգության համար»,- ասել է Զասը: