Ջհանգիրյանն ու Խաչատուրյանը կընտրվեն ԲԴԽ անդամ. «Իմ քայլը» վաղը ԱԺ արտահերթ նիստ է նախաձեռնում
ՀԺ-ի տեղեկություններով՝ վաղը ԱԺ արտահերթ նիստ է սպասվում «Իմ քայլը» խմբակցության նախաձեռնությամբ: Նիստի օրակարգում, նույն տեղեկություններով, լինելու է Բարձրագույն դատական խորհրդում թեկնածուների առաջադրումն ու ընտրությունը:
ԱԺ կայքում հրապարակվել է տեղեկատվություն, ըստ որի՝ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն՝ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Գագիկ Ջհանգիրյանին եւ Դավիթ Խաչատուրյանին:
Հիշեցնենք, որ Խաչատուրյանը ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատուրյանի եղբայրն է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Իմ քայլը» հանդիպել է Խաչատուրյանի հետ, սակայն որոշումը չի հրապարակել: Իսկ Ջհանգիրյանի մասով որոշումը հրապարակվել էր անմիջապես նրա հետ հանդիպումից հետո:
ԲԴԽ-ում թափուր տեղերը առաջացել էին նախկին անդամներ Հայկ Հովհաննիսյանի հրաժարականից եւ Արմեն Հայկյանցի՝ Վճռաբեկ դատարանի նախագահի թեկնածու առաջադրվելուց հետո: