Իշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել է ոստիկանություն՝ բացատրություն տալու
«Հայ հեղափոխական դաշնակցության» անդամ Իշխան Սաղաթելյանը նախապատրաստվող նյութերի շրջանակում հրավիրվել է Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն։
ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը՝ այլ մանրամասներ չհաղորդելով։
Լրագրողների հետ զրույցում Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, որ կանչվել էր՝ Հատուկ քննչական ծառայության դիմաց իր ելույթի վերաբերյալ բացատրություն տալու․ «Որեւէ պարզաբանում, որեւէ բացատրություն չեմ տվել, որովհետեւ կարծում եմ՝ դրա անհրաժեշտությունը չկա: Ինչ ասել եմ, ճիշտ եմ ասել, շարունակելու եմ քաղաքական ելույթները, սա հայրենիքի փրկության պայքար է, եւ այսպիսի մեթոդներով մեզ որեւէ մեկը ո՛չ կարող է լռեցնել, ո՛չ էլ պայքարից հետ պահել»։