Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել. նրան կալանավորելու միջնորդությունը մերժվել է
«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ քննչական կոմիտեն:
«Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում է «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից առերևույթ բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Գ. Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 333-րդ հոդվածի (սուտ մատնություն) 2-րդ մասի 1-ին կետով և 226.2-րդ հոդվածի (բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերը, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելը կամ քարոզելը) 1-ին մասով:
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում ընտրելու վերաբերյալ, որը մերժվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Իսագուլյանը ձերբակալվել էր դեկտեմբերի 23-ին բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու կասկածանքով: