Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը ՔԿ-ում է․ սյունեցիները հավաքվել են՝ նրան աջակցելու
Սյունիքի մարզի Քաջարան քաղաքի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը այս պահին ՀՀ քննչական կոմիտեում է։ Նա հրավիրվել է հարցաքննության ՔԿ հատկապես կարեւոր գործերի քննության վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակում։ Թե կոնկրետ որ գործի, այս պահին դեռեւս հայտնի չէ։
Փարամազյանին աջակցելու նպատակով ՔԿ շենքի բակում հավաքվել են բազմաթիվ սյունեցիներ։ Նրանցից մեկն ասաց, որ հարցաքննության մասին տեղեկացել են համացանցից եւ հավաքվել են՝ հասկանալու, թե ինչի համար է իրենց ընտրված քաղաքապետը հրավիրվել ՔԿ։ Նրա խոսքով՝ կասկածելի է, որ քաղաքապետը հրավիրվել է ՔԿ ճանապարհներ փակելու կոչից հետո․ «Մեր պահանջը հայրենասիրական է այնքանով, որ մենք ուզում ենք ստանալ երաշխիքներ Սյունիքում անվտանգ ապրելու համար, բայց դրա փոխարեն ամեն օր ավելի են ուզում թուլացնել մեր ողնաշարը»։
Տեղում ծառայություն են իրականացնում մեծ թվով ոստիկաններ։ Հավաքի ժամանակ նրանց եւ սյունեցիների միջեւ քաշքշուկ սկսվեց, սակայն պարզ չէր, թե ինչից։