Մանե Թանդիլյանը նշանակվել է Արցախի աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ դեկտեմբերի 2-ին ստորագրած հրամանագրի համաձայն՝ Միքայել Սամվելի Վիրաբյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարարի պաշտոնից այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ Նույն պաշտոնում նշանակվել է Մանե Թանդիլյանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանրապետության նախագահն այդ առթիվ ընդունել է Մանե Թանդիլյանին և նախանշել ստեղծված սոցիալ-տնտեսական բարդ իրավիճակում պետական սոցիալական քաղաքականության շրջանակում իրականացվելիք ծրագրերը:
Արայիկ Հարությունյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել նորանշանակ նախարարին՝ ցուցաբերած պատրաստակամության և հետպատերազմական ծանր ժամակաշրջանում աշխատանքի առաջարկն ընդունելու համար: