Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարին կփոխարինի վարչապետի խորհրդականը
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի (ԱՍՀ) նախարար Զարուհի Բաթոյանը կազատվի պաշտոնից։ Նրան փոխարինելու է ՀՀ վարչապետի խորհրդական Մեսրոպ Առաքելյանը։
Մեսրոպ Առաքելյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց, որ ինքն է լինելու աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարը։
Նկատենք՝ Բաթոյանի ազատման մասին առավոտից լրատվամիջոցներումը տարբեր հրապարակումներ էին անում, սակայն մինչեւ վերջին պահը նախարարությունից լուրը չէին հաստատում։
Նախքան Առաքելյանը կհաստատեր, ԱՍՀ նախարարի խոսնակ Սոնա Մարտիրոսյանը ՀԺ-ին հայտնեց, որ Բաթոյանը շարունակում է պաշտոնավարել։
«Հրաժարական չի ներկայացրել, մտադրություն էլ չունի։ Հենց հիմա Բաթոյանը աշխատում է»,- քիչ առաջ մեր զրույցում ասաց նա։