Հրամանագիրը կլինի կիմանաք. Վաղարշակ Հարությունյանը՝ նախարար նշանակվելու մասին
ՀԺ-ի տեղեկություններով՝ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից: Հանրապետության նախագահի հրամանագրերի մեջ դեռ այս մասին տեղեկություն չկա: Ո՛չ նախագահի, ո՛չ վարչապետի մամուլի խոսնակների հետ կապ հաստատել չի հաջողվում:
Չնայած սրան՝ արդեն շրջանառվում է նոր նախարարի անուն. խոսքը պաշտպանության նախկին նախարար, վարչապետի գործող գլխավոր խորհրդական, գեներալ-լեյտենանտ Վաղարշակ Հարությունյանի մասին է:
«Կադրային հարցեր չեմ մեկնաբանում: Հրամանագիրը կլինի կիմանաք»,- մեզ հետ զրույցում ասաց Վաղարշակ Հարությունյանը: