Սերժ Սարգսյանը հրավիրվել է Ազգային անվտանգության ծառայություն. Sputnik Արմենիա
Սերժ Սարգսյանը հրավիրվել է Ազգային անվտանգության ծառայություն: Տեղեկությունը հայտնում է Sputnik Արմենիան: Լրատվամիջոցի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատել են ՀՀԿ գրասենյակից։
Նշվում է, որ այսօր Ազգային անվտանգության ծառայությունը ԱԱԾ ներկայանալու վերաբերյալ ծանուցումն ուղարկել է Սերժ Սարգսյանի տուն։
Հիշեցնենք՝ Ազատության հրապարակում կայանում է 17 կուսակցությունների նախաձեռնած հանրահավաքը։ Նրանք պահանջում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականն ու Արցախի հարցում ստորագրած հայտարարության չեղարկումը։
Սկսվել են ձերբակալություններ, ոստիկանությունը փորձում է ճնշել հանրահավաքը, եղել են ոստիկանության եւ հանրահավաքի մասնակիցների միջեւ բախումներ, քաշքշուկ: