Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմը վերածվել է քողարկող ցանցեր պատրաստելու հարթակի
Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմը վերածվել է քողարկող ցանցեր պատրաստելու հարթակի:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի նախաձեռնությամբ արդեն երրորդ օրն է մեր ժողովրդի համար ճակատագրական այս պահին՝ առաջնագծի և զինվորին պաշտպանելու համար թատրոնի բեմում պատրաստվում են քողարկող ցանցեր:
Թատրոնի ամբողջ անձնակազմը, 24-ժամյա ռեժիմով, մի քանի հերթափոխով աշխատում է: Աշխատանքներին մասնակցում են նաև այս գործի գիտակ կամավորներ: Թատրոնի տնօրենի առաջին տեղակալ Կարինե Կիրակոսյանի հավաստմամբ՝ աշխատանքները կշարունակվեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ անհրաժեշտություն կա այս ձևով մեր քաջարի զինվորին աջակցություն ցուցաբերելու: