Գագիկ Ծառուկյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդության քննությունն այսօր հետաձգվեց
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, այսօր հետաձգվեց «Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության» ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդության քննությունը:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նրա պաշտպան Երեմ Սարգսյանն ասաց, որ դատարանը որոշակի փաստաթղթեր է պահանջել, որոնք ձեռքբերելու համար իրենց ժամանակ է անհրաժեշտ: Թե ինչ փաստաթղթերի մասին է խոսքը, պաշտպանն առայժմ չցանկացավ մանրամասնել. «Միջնորդության հիմնավորվածության հետ կապված փաստաթղթեր են, որ դատարանը պահանջեց, հետագայում գուցե անդրադառնանք դրանց»:
Երեմ Սարգսյանի խոսքով՝ իրենք գրավի չափ նշել են, սակայն դրանով կաշկանդված չեն, եւ դատարանը կարող է իր հայեցողությամբ գրավի անհրաժեշտ չափ սահմանել:
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 16:30-ին:
Գագիկ Ծառուկյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ընտրողին անձամբ կամ միջնորդի միջոցով ընտրողի կամ այլ անձի համար կաշառք տալու համար: Նա կալանավորված է սեպտեմբերի 25-ից, եւ մեղադրանքը քաղաքական հետապնդում է որակում: