Կորոնավիրուսի նոր հակառեկորդ է գրանցվել՝ 1371 դեպք 1 օրում, մահացել է 7 մարդ
Հոկտեմբերի 15-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 59.995 դեպք, որից՝ 47.119-ը՝ առողջացած, 1046-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11.519 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 336.111 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 3957 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1371 նոր դեպք: Ունենք 406 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից  հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 67 (կին), 75 (կին), 63 (կին) և 62 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։