Վանաձորում մեկնարկում է կրծքագեղձի մամոգրաֆիկ անվճար սքրինինգային հետազոտությունների ծրագիրը
Հոկտեմբերի 5-ից Վանաձորում մեկնարկում է կրծքագեղձի մամոգրաֆիկ անվճար սքրինինգային հետազոտությունների ծրագիրը:
Նախարարությունը հայտնում է, որ այս պահին ընթանում են առողջության առաջնային պահպանման բժիշկների վերապատրաստման դասընթացները:
Սքրինինգային հետազոտությունները սկսում ենք Վանաձոր քաղաքում և Գուգարքի տարածաշրջանի 26 համայնքում:
50-69 տարեկան կանայք, ովքեր գրանցված են Վանաձորի պոլիկլինիկաներում, ինչպես նաև Գուգարքի, Մարգահովիտի, Վահագնի,  Լեռնապատի և Շահումյանի  բուժամբուլատորիաներում,  հոկտեմբերի 5-ից կարող են մոտենալ իրենց ընտանեկան բժշկին/թերապևտին և հերթագրվել անվճար մամոգրաֆիա անցնելու համար:
Նախարարությունը կոչ է անում օգտվել բացառիկ հնարավորությունից, քանի դեռ շարժական մամոգրաֆը  հենց ձեր քաղաքում  է՝ Վանաձորի բժշկական կենտրոնի տարածքում:
ԱՆ-ն նշում է, որ շարժական մամոգրաֆը շրջելու է նաև Լոռու մարզի մյուս  քաղաքներում, որի մասին լրացուցիչ կհայտնեն: