Էդգար Շաթիրյանը, Երվանդ Խունդկարյանն ու Արթուր Վաղարշյանն ընտրվեցին ՍԴ դատավորի պաշտոնում
Ազգային ժողովում քիչ առաջ տեղի ունեցած քվեարկությամբ ՍԴ դատավորի պաշտոնում ընտրվեցին առաջադրված բոլոր 3 թեկնածուները։ Կառավարության առաջադրած Էդգար Շաթիրյանն ընտրվեց 85 կողմ եւ 3 դեմ ձայներով։ Դատավորների ընդհանուր ժողովի առաջադրած Երվանդ Խունդկարյանը՝ 84 կողմ եւ 2 դեմ, իսկ  նախագահի առաջադրած Արթուր Վաղարշյանը՝ 86 կողմ եւ 1 դեմ ձայներով։
Նշենք, որ ընտրությունը տեղի ունեցավ փակ-գաղտնի քվեարկությամբ, մասնակցեցին 88 պատգամավորներ։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմադիր խմբակցություններին, ապա ե՛ւ «Լուսավոր Հայաստանը», ե՛ւ «Բարգավաճ Հայաստանը» բոյկոտեցին ընտրությունը:
ՍԴ-ում 3 թափուր տեղ էր առաջացել այն բանից հետո, երբ սահմանադրական փոփոխությունների արդյունքում ՍԴ-ից հեռացվեցին 12 տարուց ավելի պաշտոնավարած դատավորներ Ալվինա Գյուլումյանը, Հրանտ Նազարյանը եւ Ֆելիքս Թոխյանը, իսկ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը դարձավ ՍԴ անդամ: