Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 150 նոր դեպք. մահացել է 65-ամյա տղամարդ
Սեպտեմբերի 15-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 46.119 դեպք, որից 41.941-ը՝ առողջացած, 920-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2975 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 243.704 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 2761 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 150 նոր դեպք: Կա 248 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 65 տարեկան տղամարդ և ունեցել ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 283 է: