Արթուր Դանիելյանի եւ Ալեն Սիմոնյանի միջադեպի գործով այսօրվա դատական նիստը չի կայանա
«Ադեկվադ» կուսակցության նախագահ Արթուր Դանիելյանի եւ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ միջադեպի վերաբերյալ քրեական գործով առաջին դատական նիստն այսօրչ չի կայանա:
ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ նախագահող դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի աշխատակազմից տեղեկացրին, որ դատավորը այլ գործով խորհրդակցական սենյակում է:
Հաջորդ դատական նիստի օր դեռեւս չի նշանակվել:
Հիշեցնենք՝ Սիմոնյանի եւ Դանիելյանի միջեւ ընդհարումը տեղի էր ունեցել ապրիլի 29-ին «Մալիբու» այգու մոտակայքում: Ըստ Ալեն Սիմոնյանի՝ վեճը սկսվել էր Արթուր Դանիելյանից, որը այգում զբոսնելիս իր բարեւին ի պատասխան՝ սեռական հայհոյանքներ էր հնչեցրել, ինքն էլ հարվածել էր նրան, ինչի արդյունքում սկսվել էր ծեծկռտուք։ Հատուկ քննչական ծառայությունը Դանիելյանին մեղադրանք է առաջադրել բռնության գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար, իսկ Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ որոշել է քրեական հետապնդում չիրականացնել՝ հաշվի առնելով, որ նա եղել է հոգեկան խիստ հուզմունքի վիճակում: ՀՔԾ քննիչի այս որոշումը Դանիելյանը բողոքարկել է դատական կարգով: