Ազգային ժողովում արտահերթ նիստ է. Մանե Թանդիլյանին փոխարինած Ստեփան Ստեփանյանը երդվեց
Ազգային ժողովում սկսվել է արտահերթ նիստը: Նիստի օրակարգում «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին հարցն է:
Հարցի քննարկումից առաջ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը վայր է դրել պատգամավորական մանդատը: Միրզոյանը շնորհակալություն հայտնեց Թանդիլյանին համագործակցության համար եւ լավագույն մաղթանքերը հղեց նրան:
Այնուհետեւ ասաց, որ ԿԸՀ-ն տրամադրել է ԱԺ պատգամավոր ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցրած պատգամավոր Մանե Թանդիլյանի մանդատը թիվ 4 ընտրական տարածքի առավելագույն ձայներ ստացած հաջորդ թեկնածու Ստեփան Ստեփանյանին տրամադրելու մասին արձանագրություն: