Մեկնարկեց Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու գործով դատական նիստը. վերջինս բերվել է դատարան
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրոմ՝ դատավոր Արթուր Մկրտչյանի նախագահությաբ, քիչ առաջ մեկնարկեց ՊԵԿ նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու՝ Կարեն Խաչատրյանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստը:
Կարեն Խաչատրյանը նիստին մասնակցում է: Նրա շահերը պաշտպանում է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը, գործով մեղադրող դատախազն է Էդգար Արսենյանը:
Կարեն Խաչատրյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման եւ պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ, 314-րդ հոդվածի 1-ին կետ): Նա կալանքի տակ է շուրջ 11 ամիս, առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում:
Գրեթե մեկ տարվա նախաքննությունից հետո՝ նախորդ ամիս, ԱԱԾ-ն Գագիկ եւ Կարեն Խաչատրյանների վերաբերյալ քրեական գործն ուղարկեց դատարան: Այժմ դատարանը նախքան բուն գործի քննությանն անցնելը պետք է քննի նրանց կալանավորվածության հիմնավորվածության հարցը: Գագիկ Խաչատրյանի կալանավորման հարցը դատարանն արդեն քննել է՝ որոշելով, որ այն հիմնավոր է: