Մեթիլ սպիրտի թունավորման նախանշաններով Արմավիրից Երևան է տեղափոխվել եւս 2 տղամարդ
Տեղեկություն է ստացվել, որ մեթիլ սպիրտի թունավորման նախանշաններով Արմավիրի ԲԿ-ից Երևանի «Արմենիա» ՀԲԿ է տեղափոխվել Կոստան Ս․-ն (ծնված 1976 թ․) և Հակոբ Հ․-ն (ծնված 1990 թ․)։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպք, այդ թվում՝ 11-ը մահվան ելքով:
23 դեպքից 17-ը (որից 8-ը՝ մահվան ելքով) գրանցվել են Արմավիրի մարզում, բոլորն էլ օգտագործել են նույն վայրից ձեռք բերված ոչ գործարանային արտադրության օղի:
Մնացած 6 դեպքերն արձանագրվել են Երևանում, որից 3-ը՝ մահվան ելքով: Բոլոր տուժածներն օգտագործել են բժշկական սպիրտ:
Տուժածները տեղափոխվել են հանրապետության տարբեր բժշկական կազմակերպություններ. 3-ը՝ Արմավիրի ԲԿ (3-ը՝ մահացած), 17-ը՝ Արմենիա ՀԲԿ (8-ը՝ մահացած), 2-ը՝ Թիվ 1 համալսարանական կլինիկա, 1-ը՝ Էրեբունի ԲԿ:
12 պացիենտից 3-ը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, այդ թվում՝ 2-ը միացված է արհեստական շնչառության սարքին, 3-ը՝ ծանր վիճակում, 2-ը՝ միջին ծանրության և 2 անձ՝ դեռևս առանց կլինիկական նշանների: Եվս 1-ը գրավոր հրաժարվել է բուժօգնությունից և դուրս գրվել Արմենիա ՀԲԿ-ից: