Պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը կտուգանվի. Լիլիթ Մակունցը զրուցել է նրա հետ
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը քիչ առաջ հեռախոսազրույց է ունեցել խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հետ: Նշենք, որ երեկ Սևանի «White Shorja» լողափում տեղի է ունեցել Գոռ Սուջյանի մենահամերգը, դրան զուգահեռ՝ նաեւ խնջույք: Ըստ համացանցում հրապարակված տեղեկությունների՝ խնջույքին մասնակցել է նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը:
Վերջինս հեռախոսազրույցի ընթացքում խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցին տեղեկացրել է, որ ինքը որեւէ միջոցառում չի իրականացրել: «Նա ինձ տեղեկացրեց, որ ինքը որեւէ միջոցառում չի կազմակերպել, մի քանի օրով գտնվում է հանգստյան գոտում, որտեղ այլ քաղաքացիներ եւս հանգստանում են։ Տեղեկացրեց, որ անզգուշություն է թույլ տվել՝ մի պահ առանվազն առանց դիմակի գտնվելով մարդաշատ վայրում։ Հայկ Սարգսյանը հայցում էր «Իմ քայլը» խմբակցության ներողամտությունը: Իմ տեղեկություններով՝ նա պետք է որ արդեն տուգանված լինի, անկախ նրանից, որ դա եղել է անզգուշություն»,- նշեց լրագրողների հարցին ի պատասխան Մակունցը։ Վերջինս հավելեց նաեւ, որ իր հարցին ի պատասխան՝ պատգամավորը հերքել է, թե որևէ կապ ունի միջոցառման կազմակերպման և հանգստյան գոտու հետ։
Նա շեշտեց, որ պարետատան պահանջներին համապատասխան՝ եթե անգամ դա անզգուշություն է եղել այդ պահին, այդ պատժամիջոցները կկիրառվեն նաեւ Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ։
Նշենք, որ հրապարակումներից հետո ոստիկանության մարզային վարչության աշխատակիցները ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի հետ համատեղ ստուգումներ են իրականացնում Սևանի «White Shorja» լողափում: